Nauka articles

Brak Tchu George Orwell

Brak Tchu George Orwell

Powieść często uznawana za najlepsze dzieło autora Folwarku zwierzęcego i Roku 1984, przełożona na kilkadziesiąt języków!

Powieść wybitnego pisarza z 1937 roku. Akcja rozgrywa się w Anglii, a bohater – gruby komiwojażer George Bowling, po nieoczekiwanym wygraniu na wyścigach pokaźnej …

Kursy językowe za granicą

Jest wiele biur i instytucji, które za „odpowiednią” opłatą podejmują się organizacji kursów językowych za granicą. Wybór kraju, jak i języka wiodącego jest przeogromny. Istnieje na przykład możliwość taka, że mieszka się w Niemczech, a więc obcuje się w codziennych …

List króla Edypa do synów (fikcja)

Kochani synowie! Stało się wiele strasznego… Ponieważ bardzo was kocham, postanowiłem napisać list, w którym pragnę wyjaśnić wam motywy swojego postępowania.

Creative Commons License photo credit: mharrsch
Foto: Autor: mharrsch

Byłem naprawdę dobrym królem, pełnym ojcowskiej miłości do swojego ludu, troszczyłem się o …

Testy na inteligencję

Konwencjonalny test na inteligencję bada nasze zdolności językowe, matematyczne i logiczne. Spoglądając na listę umiejętności umysłowych zauważymy, iż dotyczy on jedynie lewej półkuli mózgu! Umiejętności te, pomimo że pomagają sprostać nam obowiązkom szkolnym, stanowią jedynie ułamek możliwości całego umysłu.

Według …

Top