Kursy językowe za granicą

Jest wiele biur i instytucji, które za „odpowiednią” opłatą podejmują się organizacji kursów językowych za granicą. Wybór kraju, jak i języka wiodącego jest przeogromny. Istnieje na przykład możliwość taka, że mieszka się w Niemczech, a więc obcuje się w codziennych sytuacjach z ludźmi mówiącymi w tym języku, a w szkole uczy się języka angielskiego – w ten sposób w niecałe trzy tygodnie lub więcej można się „na żywo” zetknąć z dwoma różnymi dialektami.

ursy językowe Krsy językowe Kusy językowe Kury językowe

Jeśli zaś chodzi o zakwaterowanie, to jest tutaj kilka możliwości. Najtańszym, a zarazem najchętniej prawdopodobnie wybieranym wariantem jest pomieszkiwanie u rodziny goszczącej, która podejmuje się przenocowania i częściowego żywienia młodego człowieka, który jest objęty programem kursu językowego. Niektóre posiłki przyjmuje wraz z członkami rodziny, a niektóre na przykład wraz z innymi słuchaczami na stołówce szkoły, do której uczęszcza.

Często jest tak, że pokój dzieli się z innym studentem. Dzięki temu można „na raz” poznać kulturę obu krajów! Drugą możliwością jest pokój w akademiku, co oczywiście jest droższe. Jednak zalet takiego kursu nie sposób ocenić. Rano intensywna nauka, później już tylko zwiedzanie, nocne imprezy, poznawanie ludzi z całego świata i przyjemności. Z pewnością są to przyjaźnie na kolejne lata, a poznanie życia tamtejszych mieszkańców „od podszewki” niezwykłym przeżyciem, które pamięta się już na zawsze.
Marta Akuszewska

Authors
Top