Makijaż na długą podróż

Nawet w czasie podróży chciałabyś wyglądać ładnie i schludnie. Bez makijażu czujesz się jak bez ubrania, albo po prostu nie komfortowo. Nie jest to nic dziwnego, wiele kobiet ma właśnie takie odczucia. Wiadomo jednak, że podróż jest męcząca i że nie każdy makijaż jest ją w stanie znieść i przez cały czas stwarzać wrażenie perfekcyjnego i dobrze zrobionego.

Nie każdy też będzie odpowiedni na drogę. Musicie Drogie Panie przyznać, że dziwnie wyglądałaby osoba z dyskotekowym makijażem w pociągu, zwłaszcza w okolicach godziny 12. Ponieważ często w czasie podróży zdarza nam się zasnąć, musimy być przygotowane, że nasz skóra będzie się tłuścić i potrzebuje wcześniejszego osuszenia.

Zanim, więc nałożymy na nią podkład należy wcześniej umyć ją żelem oczyszczającym, oraz przemyć tonikiem najlepiej na bazie alkoholowej, gdyż takie najskuteczniej ją wysuszają. Ważne jest także, by nie smarować twarzy kremem tłustym, bądź półtłustym.

Najlepszy będzie preparat nawilżający i matujący. Powinnyśmy także uważać, by nie przesadzić z podkładem, jeśli nasza skóra posiada niewielkie wypryski lub skazy i nie jesteśmy zmuszenie nakładać fluidu to powinniśmy skorzystać z takiej możliwości.

Nasza cera przejawia o wiele mniejsze tendencje do przetłuszczania się, jeżeli użyjemy tylko pudru w kamieniu lub w kulkach. Nie jest dobrym pomysłem malowanie powiek cieniami, są one często mało wytrzymałe i dość szybko może się dać zauważyć, nasze oczy nie są pomalowane idealnie. Również kredki do oczu bardzo często się rozmazują, biorąc pod uwagę, że kiedy uśniemy, po przebudzeniu może nam oko łzawić pozostawią one ciemne obwódki w okolicach oczu.

Na podróż najlepszy będzie tusz wodoodporny, gdyż nie rozmazuje się on, a co najwyżej po dłuższym czasie kruszy. Jednak taki defekt można łatwo usunąć. Na pewno długie podróże nie sprzyjają trwałości makijażu jednak, jeśli wszystko zaplanujemy i rozważymy precyzyjnie powinno obejść się bez przykrych niespodzianek.
Werka

hastagi na stronie:

#malowanie twarzy kotek#malowanie twarzy kot#jak pomalować twarz na kota#makijaż w długiej podróży#makijaż na podróż#makijaż na długa podróż#makijaz na podroz#makijaz na dluga podroz#jak przygotowac twarz na dluga podroz#podroz samolotem a makijaz

Authors
Top