Nowa praca – jak się ubrać?

Jeżeli jest praca w której wymagany jest jakiś strój, narzucony z góry, to nie masz problemu i nie zastanawiasz się, jak się właściwie ubrać do nowej pracy.
Lekarz czy pielęgniarka noszą biały fartuch, który zasłania część ubrania. Fryzjer także zwykle ma na sobie coś, co jest narzutką lub fartuszkiem. A co, jeśli jest praca w biurze i nie ma żadnego uniformu?

Wtedy masz pole do popisu, ale także i wiele pułapek, w które możesz wpaść. Pierwszą zasadą jest to, aby ubranie do pracy nie było zbyt skąpe. Praca to nie plaża, włóż więc to, co powinnaś włożyć do kompletnego stroju. Najbardziej odpowiednia będzie w przypadku kobiety, spódnica i bluzka, lub jakoś żakiet, może być to nawet komplet, ponieważ takie zestawienie będzie się dobrze prezentować.

078052b.jpg

Pamiętaj przy tym, aby nie zakładać spódnicy, która ledwo zakrywa pośladki, a ni bluzki z dekoltem, którego właściwie równie dobrze mogłoby nie być. Jeśli wkładasz buty na obcasie, niech będą one dopasowane do całości stroju. Nie wkładaj szpilek tak wysokich, w których nie będziesz w stanie chodzić, ani butów na koturnie, w których będziesz wyglądać śmiesznie.

Kolejną sprawą w wyglądzie u kobiety jest makijaż. Nie powinien być zbyt ostry. Nie maluj się jaskrawą szminką. Lepsze będą spokojne i bardziej stonowane kolory. Nawet możesz użyć samego błyszczyka. Jeśli masz zwyczaj mocnego malowania oczu i robienia sporej kreski kredką, pamiętaj, że hardrockowy makijaż możesz zostawić sobie na popołudnie czy wieczór. Do pracy pomaluj się kompletnie, ale nie za mocno.

Najbardziej pożądany byłby klasyczny strój, czyli spódnica, bluzka i na niej żakiet. Ta sama zasada dotyczy makijażu i fryzury. Jeżeli masz długie włosy, raczej zrób z nich kok, niż idź w rozpuszczonych. Chyba, że zrobisz z nimi coś sprytnego, może jakieś upięcie lub opaska. aby nie wyglądać jak hippiska, która nie widziała grzebienia ani lustra rano.

W przypadku mężczyzn sprawa jest o wiele prostsza, ponieważ nie robią makijażu. Jednak i oni nie powinni dać się złapać w pułapki pierwszego dnia pracy. Powinni wyglądać schludnie i porządnie. Ważne jest to, aby dowiedzieli się, jaki kanon obowiązuje w pracy: czy przychodzi się w garniturach, czy luźnym ubraniu.

Zwykle jest tak, ze w firmach, gdzie musisz mieć kontakt z klientami i kontrahentami, ubierasz się w garnitur, natomiast jeśli robisz coś innego, nie musisz codziennie wbijać się w garnitur.

Zapytaj jednak o to kogoś, ponieważ może się okazać, że w Twojej nowej firmie zawsze przychodzi się w garniturach, nawet wtedy, jeśli tylko tam sprzątasz czy siedzisz przez cały dzień za biurkiem nie widząc na oczy klienta.
mks

hastagi na stronie:

#pierwszy dzień w pracy jak się ubrać#ubiranie do pracy zestswieenia

Authors
Top