Skuter, rower czy samochód?

W wielu europejskich miastach bardzo modne stają się skutery. W Polsce również coraz więcej ludzi się nimi porusza, zwłaszcza w miastach. Jeszcze do niedawna taka moda była we Włoszech – niemal w każdej rodzinie był skuter – tak, jak u nas rower. Włosi poruszają się na skuterach niemal wszędzie.

Jeżdżą nimi na zakupy, do pracy, po dziecko do szkoły czy przedszkola czy na randki. Na skuterach jeżdżą młodzi starzy Włosi, mężczyźni i kobiety. W Polsce jest to jeszcze mało spotykany widok, aby kobieta elegancko ubrana, w szpilkach na nogach, jechała na skuterze do pracy w biurze. We Włoszech jest to na porządku dziennym. Np. w samym Rzymie na ulicach stoją duże ilości zaparkowanych skuterów. Główne ulice są tam bardzo duże i szerokie, niemal tak wielkie, jak w Polsce autostrada. Natomiast boczne uliczki, a jest ich mnóstwo, są bardzo wąskie. I właśnie nimi bardzo łatwo jest przejechać skuterem. Samochodem z trudem da się wjechać na niektóre z nich.

kuter, rower czy samochód? Suter, rower czy samochód? Skter, rower czy samochód? Skuer, rower czy samochód? Skutr, rower czy samochód?

Dlaczego Włosi nie używają rowerów tak często jak skuterów? Być może rowerem byłoby trudno dojechać na czas, ponieważ duże są odległości, a skuter ma silnik i dzięki temu można szybko wszędzie dotrzeć. Jest to jeden z argumentów za posiadaniem skutera. W Polskich miastach jest on także bardzo przydatny, zwłaszcza na ulicach, gdzie są duże korki. Kiedy inni w nich stoją, Ty możesz się prześliznąć i dojechać do celu bez większego problemu. Ponadto, na skuterze mogą jeździć nawet Ci, którzy nie mają prawa jazdy. Albowiem pojazdami do pewnej pojemności silnika można jeździć bez prawa jazdy, a większość skuterów się do takich wolnobieżnych pojazdów zalicza.

Rower jest także bardzo dobry rozwiązaniem, jednak lepszy jest to uprawiania sportu niż codziennej jazdy, jeśli musisz gdzieś dojechać dość szybko. Oczywiście, skuter nie jest szybkim pojazdem, ale można nim dojechać wszędzie znacznie szybciej niż rowerem. Poza tym, nie pocisz się tak bardzo, jak wtedy, kiedy jedziesz na rowerze. Warto mieć zarówno rower, jak i skuter – ponieważ jedno i drugie jest bardzo przydatne. Jeśli masz więcej czasu, możesz wyruszyć rowerem,a jeżeli naprawdę go nie masz, czy wybierasz się gdzieś, gdzie nie wypada przyjść spoconym i zziajanym – możesz wybrać skuter.

Ponadto, skuter jest ekologiczny. Jak to? Przecież to rower jest ekologiczny, a nie skuter, ponieważ rower jest napędzany tylko siłą mięśni, a skuter jest zasilany paliwem. Owszem, jednak skuter jest ekologiczny w porównaniu z samochodem. Samochód jest duży, więc spala dużo paliwa. Oznacza to, że zanieczyszcza środowisko. Natomiast skuter to mały pojazd, którego spalanie paliwa jest niewielkie.

Skuterem warto jeździć jeszcze z jednego powodu. I tu znów samochód przegrywa. Nie tylko samochód utknie w korkach, ale też nie zaparkuje na małej uliczce. Tymczasem skuter jest tak mały jak rower lub nawet mniejszy. Nie ma problemu z zaparkowaniem go, gdziekolwiek byśmy nie pojechali.

Cza warto więc mieć skuter? Czy opłaca się jazda nim? Najbardziej pod względem finansowym i zdrowotnym opłaca się jazda na rowerze. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę czynnik czasu, okaże się, że jazda na rowerze trwa o wiele dłużej. Człowiek ma ograniczone możliwości fizyczne, i nie potrafi jechać tak szybko jak pojazd mechaniczny. Poza tym, człowiek się męczy – nie jest więc w stanie jechać dalej, kiedy brak mu sił. Skuterem dojedziesz w wiele miejsc, nawet, jeśli jesteś zmęczony.

Jeśli wiec zamierzasz kupić sobie coś, czym będziesz mógł codziennie dojeżdżać do pracy w ciepłe dni, kiedy nie pada deszcz i nie ma mrozów – wybór jest prosty. Skuter jest nie tylko modny, ale i wygodny. Jazda na nim może być bardzo miła i ciekawa. Poza tym, możesz nim podróżować nie tylko z domu do pracy, ale możesz również wybrać się na przejażdżkę. Możesz też kogoś zabrać ze sobą, jeśli chcesz. Skutery są bowiem bardzo różne. Od najmniejszych, gdzie nie zmieszczą się dwie osoby, do całkiem sporych, gdzie zmieszczą się dwie osoby i do tego bagaż.

Kolejna zaleta skuterów jest to, że nie są bardzo drogie. Może je kupić nawet osoba, która nie ma wysokich zarobków. Zawsze można trochę odłożyć, i kupić nawet całkiem nowy skuter.

Skuter możesz kupić w salonie, z takimi pojazdami, albo w komisie, czy bezpośrednio od właściciela. Poza tym, można go również kupić na raty.

Warto mieć skuter i móc się nim poruszać. Pamiętaj jednak o kupieniu kasku, który powinieneś nosić w czasie jazdy na skuterze. Jeżeli przewozisz na nim dziecko, rób to zgodnie z przepisami. Jemu tym bardziej powinieneś kupić dobry kask an głowę.
Ika

hastagi na stronie:

#sennik rower#sennik skuter#skuter dla kobiety#skuterem do pracy#skutery dla kobiet#sennik jechać samochodem#skuter sennik#jakim samochodem można jeździć bez prawa jazdy#sennik jazda samochodem#skuter bez prawa jazdy 2011

Authors
Top