Poradnik Wesele Ślub

Ślub – kto płaci?

Każdy ślub wiąże się z wieloma wydatkami. W zależności od tego, jak duże będzie wesele, trzeba wydać na nie tyle pieniędzy, jednak oprócz przyjęcia, są pewne sprawy, za które trzeba zapłacić, nawet takie jak strój panny młodej i pana młodego.

Zwykle jest tak, ze każdy płaci jakąś część. Często panna młoda kupuje sobie suknię za swoje pieniądze, o ile je zarabia, lub kupuje ją pan młody. Jeżeli jednak chodzi o zwyczaje, ta najbardziej polskie, to zgodnie z tradycją staropolską koszty przyjęcia weselnego pokrywała rodzina panny młodej, ponieważ to w jej rodzinnym domu odbywało się wesele.
095045.jpg
Teraz dzieli się jednak wydatki na rodzinę pana młodego i panny młodej.

Pan Młody powinien jednak kupić za swoje pieniądze pierścionek zaręczynowy, a potem i obrączki. Panowie od lat obdarowują swoje wybranki kwiatami, dlatego zgodnie z tą tradycją przyszły mąż odpowiada za wiązankę ślubną i kwiat do butonierki. On także wynajmuje samochód dla nowożeńców.

Rodzina pana młodego kupuje dla niego garnitur. Pokrywa koszty alkoholu i napojów na przyjęciu weselnym oraz zakwaterowania swoich gości. W dobrym tonie będzie też zadbanie od strony finansowej o zespół muzyczny, bądź DJ-a.

Rodzina panny młodej płaci za zaproszenia na ślub. Wraz z pomocą przy wyborze sukni ślubnej niewątpliwie przyda się wsparcie materialne. Kamerzysta i fotograf to również wydatek dla rodziny panny.

Koszty podróży poślubnej to pierwszy wspólny wydatek młodego małżeństwa. Czy to jest jednak realne? Kto dziś funduje pannie młodej suknię a kto panu młodemu kupuje garnitur? Czyż nie robią tego samo za swoje pieniądze? Być może tak nie jest, jednak ślub dotyczy obydwojga i to oni powinni mieć pieniądza na przyjęcie. Jeśli zaś nie stać ich na weseli, wystarczy, że zaproszą na skromne spotkanie najbliższe osoby, czyli rodziców i rodzeństwo. Tymczasem w Polsce to rodzice organizują przyjęcie dla młodej pary i to oni troszczą się o wiele spraw, o które nie powinni tak naprawdę się martwić. Jednak w społeczeństwie funkcjonuje coś takiego, jak opieka nad młodymi, i to nie tylko finansowa. W rzeczywistości, to rodzice pomagają i finansowo i na wiele innych sposobów w organizacji przyjęcia dla młodej pary.
Ika

hastagi na stronie:

#kto kupuje obrączki#co kupuje pan młody#za co płaci pan młody#kto kupuje obrączki ślubne#kto kupuje suknie ślubną#kto płaci za wesele#Homilia ślubna#kto co kupuje na wesele#kto płaci za ślub#ślub kto za co płaci

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy