Kobiety Poradnik Psychologia Rodzina Ślub

Dlaczego kobiety wychodzą za mąż?

Czy jest jakiś konkretny powód, dla którego kobiety wychodzą za mąż? Zwykle mówimy o miłości czy najpierw o zakochaniu. Wiele zakochanych kobiet wychodzi za mąż, kiedy nawet dokładnie nie pozna swojego przyszłego męża. Z drugiej strony, ludzie ciągle się zmieniają, jak więc można mówić o wzajemnym poznaniu się? Kiedy kobieta dłużej zna swojego ukochanego, przechodzi w międzyczasie etap zauroczenia nim, przechodzi etap zakochanie, który kończy się miłością. Tak, tylko jak mówić o miłości, skoro składa się na nią wiele spraw? Być może właśnie dlatego miłość jest taka trudna.

030206.JPG

Dla wielu kobiet miłość wydaje się być piękną krainą, pełną latających motylków i bezproblemowego życia. Tymczasem, dopiero kiedy wyjdą za mąż, okazuje się, że życie w małżeństwie nie jest takie, jakie im się wydawało. Oczywiście, są też kobiety twardo stąpające po ziemi. Zwykle są to te osoby, które już doświadczyły wielu niepozytywnych rzeczy lub widziały w swojej rodzinie, że nie jest tak różowo, jakby się mogło wydawać. W końcu, są także kobiety, które nie doświadczyły niczego złego od innych, ale potrafią patrzeć pragmatycznie i wiedzą, że miłość to także obowiązki.

Oczywiście, mężczyźni także wierzą lub nie wierzą w miłość. Dla wielu z nich „miłość” to abstrakcja. Właściwie, uczą się tego tylko od kobiet i starają się spełniać jej wymagania – w taki sposób tylko poznają, jak zachowuje się zakochany mężczyzna.

Dlaczego jednak kobiety wychodzą za mąż? Przecież można żyć w samotności. Jednak małżeństwo jest dla wielu kobiet czymś najważniejszym, ważniejszym niż kariera czy praca. Kobieta wychodzi za mąż, ponieważ chce być ze swoim mężem, kocha go i nie wyobraża sobie życia bez niego. Kobieta po 30-tce także myśli już o dziecku, co nie oznacza, że nie wychodzi za mąż z miłości. Oczywiście, może urodzić dziecko i wyjść za mąż, ponieważ sama woli je wychowywać. Jednak kobieta, która jest zdania, że dziecko potrzebuje mamy i taty, chce mieć stałego partnera.

Dla wielu kobiet ślub jest pewnego rodzaju przypieczętowaniem. Kiedy mieszka razem z partnerem, i nie ma ślubu, bardziej obawia się, że jej partner od niej odejdzie. Wtedy wystarczy powiedzenie sobie do widzenia, jeśli któraś strona tego chciałaby. Oczywiście, pomijając miłość i zżycie się ze sobą tych dwojga. Jednak tak jest, że łatwiej jest komuś odejść, kiedy nie ma ślubu. Ślub cywilny, a zwłaszcza kościelny, jest ślubem na całe życie. Jeśli ktoś wstępuje w związek małżeński, nie zakłada tego, że za kilka lat rozstanie się z najbliższą osobą.

Są też kobiety, które wychodzą za mąż dla pieniędzy. Najczęściej są to młode kobiety, które wychodzą za starszego mężczyznę. Jednak nie każda młoda kobieta jest ze starszym mężczyzną dla pieniędzy. Może przecież być w nim zakochana. Niektóre kobiety nie byłyby w stanie pokochać starszego mężczyzny, jednak na pewno są i takie, które potrafią. Niektóre kobiety wychodzą za mąż dla sławy, ale tu sytuacja ma się podobnie, jak wyjściem za mąż dla pieniędzy.

Kobieta, która wyjdzie za mąż, ma zwykle poczucie stabilizacji. Jednak nie zawsze tak jest. Kiedy np. za mąż wychodzi bardzo młoda kobieta, np. dwudziesto czy dwudzuesto dwu letnia kobieta, nie myśli ona o tym, aby wyjść za mąż w celu uzyskania stabilizacji. Są jednak jeszcze młodsze osoby, nawet osiemnastolatki, które wychodzą za mąż właśnie dlatego, że u siebie w domu nie miały miłości ani stabilizacji, i teraz wierzą, że znajdą ją w małżeństwie.

Małżeństwo dla kobiety jest bardzo ważne. To, czy kobieta ma męża, ma także znaczenie dla społeczeństwa. Zwykle inaczej patrzy się na kobietę, która jest mężatką, i na taką, która jest sama.
Ika

hastagi na stronie:

#scenariusz na dzień matki na wesoło#dzień rodziny na wesoło#śmieszne scenki na dzień matki#dzień mamy i taty na wesoło#śmieszne scenariusze na dzień matki#inscenizacje na dzień matki#śmieszne scenariusze przedstawień szkolnych#śmieszne przedstawienia szkolne scenariusze#dzień matki przedstawienie#przedstawienia szkolne na wesoło

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy