Kobiety Poradnik Zadbane ciało

Golenie rąk, przejaw schludności czy lekka wariacja?

To, że wystawiając na pokaz swoje nogi kobieta dba, by zawsze były dokładnie wydepilowane nie dziwi nikogo. Trudno sobie wręcz wyobrazić zadbaną, ładnie ubraną kobietę, która nie goli nóg. A jak jest w przypadku rąk? Część pań preferuje depilacje także tej części ciała. Czy potrzebnie? Czy rzeczywiście włoski na dłoniach wyglądają nieatrakcyjnie i niemodnie? Czy owłosione ręce należałoby schować i starać się by nie rzucały się w oczy?

Nie ma, co do tego powszechnej zgody, tak jak to jest w przypadku depilacji nóg. Niektórzy uważają, iż golenie rąk to zdecydowana przesada, inni, że zwyczajny zabieg poprawiający nasz estetyczny wygląd. Faktem jest, że w starożytnym Egipcie kapłanki i kobiety z rodziny faraona poddawano depilacji całego ciała. Były to jednak inne czasy i inne obyczaje. Gładką skórę osiągano za pomocą mieszaniny różnych ziół. Wiedza na ten temat nie była tak powszechna, dlatego takie zabiegi charakteryzowały tylko klasę wyższą.

Obecnie jest zupełnie inaczej. Depilacja to nie przywilej elit i ludzi zamożnych, to powszechna i stosowana niemal przez wszystkich kosmetyka i zabieg, mający na celu upiększenie naszego ciała i polepszenie naszego wyglądu. Dlatego jeśli mamy wrażenie, że nasze ręce źle się prezentują przez rosnące na nich włosy i czujemy, że jeśli je wydepilujemy to się zmieni, to nie powinniśmy się zastanawiać czy jest to powszechnie uważane za popularne czy nie. Najważniejsze jest nasze dobre samopoczucie.
Werka

hastagi na stronie:

#golenie rąk#golenie rak#fryzury damskie wygolone#wygolone fryzury damskie#fryzury damskie z wygolonym bokiem#fryzury z wygolonymi bokami damskie#fryzura z wygolonymi bokami#wygolony bok fryzury damskie#fryzury wygolone z boku damskie galeria#wygolony bok

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy