Fitness Jak schudnąć? Poradnik Ładna sylwetka

Jak schudnąć?

Zasada działania działu Fitness jest prosta. Najpierw użytkownik określa cel, jaki chce osiągnąć. Do takich celów należą m.in. utrata tkanki tłuszczowej, przyrost masy mięśniowej czy modelowanie poszczególnych partii sylwetki.

kobieta-zolty-podkoszulek-200.jpg

Następnie układany jest indywidualny plan treningowy – dostosowany do stopnia zaawansowania użytkownika, historii jego aktywności fizycznej, ewentualnych urazów. Zawarte w tym planie ćwiczenia opracowywane są przez specjalistę ds. fitness i specjalny system ekspercki. Każde z ćwiczeń jest bardzo szczegółowo opisane – sposoby poprawnego wykonania są zobrazowane za pomocą animowanych filmów. Użytkownik co 7 dni otrzymuje nowy plan na kolejny tydzień, postępy są na bieżąco konsultowane z osobistym trenerem – opiekunem. Większość ćwiczeń może być wykonywana w domu. Możliwe jest także wykorzystanie przyrządów do ćwiczeń – jest to opcja dla osób, które chodzą regularnie do klubów, ale nigdy nie wiedzą, co należy w nich robić. Stosowanie się do zaleceń trenera, indywidualnie przydzielonego do każdego z użytkowników Vitalii, ma zagwarantować osiągnięcie ustalonego celu.

Twórcy serwisu stawiają przede wszystkim na konsekwencję – duża rola przypisana jest analizowaniu efektów. Użytkownicy działu Fitness mają możliwość śledzenia swoich postępów dzięki szczegółowym cotygodniowym pomiarom i ich graficznym prezentacjom.

Dział Fitness to gigantyczne przedsięwzięcie organizacyjno-techniczne. Prace nad przygotowaniami trwały ponad 10 miesięcy. Mechanizm serwisu oparty jest o tzw. “system ekspercki”, który pozwala agregować wyniki użytkowników i wskazywać najlepsze rozwiązania w zależności od indywidualnych preferencji. Wraz z ćwiczeniami fitness można zakupić dietę Vitalii. Jest ona układana indywidualnie i bilansowana z planem fitness. Połączenie odpowiedniej diety oraz ćwiczeń umożliwia osiągnięcie najlepszych rezultatów.

“To atrakcyjna usługa dla osób, które chcą skutecznie schudnąć lub wymodelować swoje ciało. Korzystanie z pomocy trenera na siłowni jest dużo droższe. Z reguły nie można też liczyć na stałą indywidualną opiekę. Vitalia to oferuje. Ponadto każdy z nowych użytkowników zawsze określa własne preferencje i przeciwwskazania, które umożliwiają trenerowi lepszy dobór ćwiczeń” – mówi Dominik Golenia, Dyrektor Operacyjny Symetria – wykonawcy serwisu.

Cena miesięcznego planu treningowego to 39 zł. Przy zakupie dłuższego abonamentu koszt spada. Cena zawiera nieograniczoną możliwość kontaktu poprzez Internet ze swoim osobistym trenerem. Dla porównania – godzina ćwiczeń pod opieką trenera w klubie Fitness waha się w przedziale od 60 do 100 zł.

Similar Posts