Wiadomości Branżowe

25 lat odrodzonego Senatu na kartce pocztowej

25 lat odrodzonego Senatu na kartce pocztowej
Poczta Polska upamiętnia rocznicę pierwszego posiedzenia Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, wydając okolicznościową kartkę pocztową. Kartka będzie w sprzedaży od 4 lipca.Autorem projektu kartki jest Karol Tabaka. Przedstawia ona wnętrza Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, a w miejscu opłaty pocztowej fasadę budynku z godłem izby wyższej.  - To ważne wydarzenie w dziejach polskiego parlamentaryzmu uczciliśmy wydaniem kartki pocztowej. Jej głównym celem jest wartość edukacyjna; zależało nam na tym, by każdy z nas - obywateli RP - miał okazję poznania 25-letniej historii i dorobku Senatu - powiedziała Agnieszka Kłoda-Dębska, zastępca dyrektora Biura Marketingu i Filatelistyki Poczty Polskiej.Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową w nakładzie 25 000 sztuk. Od 4 lipca jest dostępna w sklepie internetowym Poczty Polskiej. Również 4 lipca - w rocznicę pierwszego posiedzenia odrodzonego Senatu - odbędzie się uroczyste posiedzenie  z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, senatorów I kadencji oraz zaproszonych gości. Korespondencja wychodząca z Senatu będzie znaczona specjalnym stemplem przygotowanym

Poczta Polska upamiętnia rocznicę pierwszego posiedzenia Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, wydając okolicznościową kartkę pocztową. Kartka będzie w sprzedaży od 4 lipca.

Autorem projektu kartki jest Karol Tabaka. Przedstawia ona wnętrza Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, a w miejscu opłaty pocztowej fasadę budynku z godłem izby wyższej. 

- To ważne wydarzenie w dziejach polskiego parlamentaryzmu uczciliśmy wydaniem kartki pocztowej. Jej głównym celem jest wartość edukacyjna; zależało nam na tym, by każdy z nas - obywateli RP - miał okazję poznania 25-letniej historii i dorobku Senatu - powiedziała Agnieszka Kłoda-Dębska, zastępca dyrektora Biura Marketingu i Filatelistyki Poczty Polskiej.

Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową w nakładzie 25 000 sztuk. Od 4 lipca jest dostępna w sklepie internetowym Poczty Polskiej.

Również 4 lipca - w rocznicę pierwszego posiedzenia odrodzonego Senatu - odbędzie się uroczyste posiedzenie  z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, senatorów I kadencji oraz zaproszonych gości. Korespondencja wychodząca z Senatu będzie znaczona specjalnym stemplem przygotowanym również przez Pocztę Polską.

4 lipca 1989 r. po raz pierwszy po II wojnie światowej zebrał się Senat RP - zniesiony w roku 1946 r. po referendum. Senat reaktywowano po wyborach 4 czerwca 1989 r. – w przypadku izby wyższej wybory były całkowicie wolne.

Izba wyższa  25. rocznicę odrodzenia będzie świętować nie tylko w gronie  polityków, dlatego 5 lipca 2014 r., w sobotę, organizuje dzień otwarty. Na odwiedzających będą czekały liczne atrakcje. Więcej informacji na temat Senatu i program uroczystych obchodów znajduje się na stronie: http://www.senat.gov.pl/wydarzenia/art,1805,new.html


dostarczył infoWire.pl
Źródło Poczta Polska. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Lech Wałęsa na znaczku Poczty Polskiej

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy