Kobiety Poradnik

Egzamin na prawo jazdy

Egzamin na prawo jazdy
W całej Polsce egzamin na prawo jazdy trudno jest zdać. Jednak są miasta, w których jest najtrudniej. Do takich należą największe miasta w Polsce, w

W całej Polsce egzamin na prawo jazdy trudno jest zdać. Jednak są miasta, w których jest najtrudniej. Do takich należą największe miasta w Polsce, w których jest największe natężenie ruchu, i po którym jeździ się trudno z powodu trudnych tras. Dla zdających prawo jazdy trudne mogą być ronda, „agrafki” czy skrzyżowania, które nie są oznaczone sygnalizacją świetlną. W takich miejscach można zrobić niejeden błąd.

Jednak w wielu przypadkach problemem nie są małe umiejętności zdającego egzamin, ale traktowanie ich przez egzaminatorów. W wielu miastach egzaminatorzy poniżają zdających, chcą udowodnić im za wszelką cenę, że nie potrafią w ogóle jeździć i że niczego nie nauczyli się w szkole jazdy.

gzamin na prawo jazdy Ezamin na prawo jazdy Egamin na prawo jazdy Egzmin na prawo jazdy Egzain na prawo jazdy

Taka sytuacja miała miejsce w Łodzi. Zdający tam, skarżą się, że przechodzą prawdziwy koszmar. Niektórzy zdają po kilka razy, a pomimo tego egzaminatorzy ciągle na nowo wyłapują jakieś błędy czy niedociągnięcia. Egzaminowani skarżą się, że dzieje się to „na siłę”, że czasami jeżdżą z kimś tak długo, aż popełni błąd. Niektórzy nie wyjeżdżają nawet na ulicę, ponieważ odpowiadają źle na pytania dotyczące budowy samochodu.

Dlatego warto się jak najlepiej przygotować do egzaminu, niekoniecznie jeżdżąc z instruktorem. Po obowiązkowej liczbie jazd, możesz pojeździć jako pasażer z kimś, kto ma prawo jazdy, i kto wie, jak dobrze i prawidłowo jeździć. Przyglądanie się czyjejś jeździe może być też bardzo pomocne.

Jeśli uczysz się jeszcze z instruktorem ze szkoły jazdy, nie zapomnij zapytać go dokładnie o budowę samochodu, na którym zdaje się prawo jazdy w Twoim mieście. Jest to ważne, ponieważ na egzaminie praktycznym zadają Ci konkretne zadania i pytania, np. gdzie sprawdza się poziom oleju, czy w którym miejscu wlewa się płyn do spryskiwaczy.

Dowiedz się więc, co gdzie jest w samochodzie, którym będziesz jeździć w czasie egzaminu. Kiedy ja zapytałam o budowę samochodu mojego instruktora, powiedział do mnie, że jeszcze mamy czas, że jeszcze nie idę na egzamin. Kiedy nalegałam, otworzył maskę samochodu i powiedział, gdzie co jest. Jednak zamierzam zapytać o to jeszcze kilka razy, ponieważ nie zapamiętałam tego. Jeśli Twój instruktor, także twierdzi, że nie musisz jeszcze tego wiedzieć, że masz cza, i że dopiero dzień przed egzaminem wytłumaczy Ci, ponieważ i tak zapomnisz – nie zgódź się na to. Możesz nawet po każdej lekcji zaglądać pod maskę, aby utrwalić sobie wszystko.

A to już wiesz?  Kosmetyczne „must have” w podróży

Pamiętaj, że ważne są odpowiednie nazwy. Zdarza się bowiem, że kiedy ktoś nazwie daną rzecz inaczej, niż się ją określa, popełnia błąd i może nie zdać egzaminu. Dlatego, lepiej się dobrze przygotować, pytać o wszystko, co nie jest jasne podczas wykładów w szkole jazdy, a później w czasie prowadzenia samochodu podczas nauki jazdy.

Pytaj o wszytko, czego nie wiesz, nawet o to, co wydaje ci się błahe. Później możesz zapomnieć, aby zadać to właśnie pytanie i możesz akurat z tym mieć problem na egzaminie. Zadawaj więc mnóstwo pytań, bo za to też płacisz. Nie marnuj więc ani swoich pieniędzy, ani tego, kto opłaca Ci za naukę jazdy. Pytaj, ucz się wszystkiego, i prowadź dobrze samochód.
ika

hastagi na stronie:

#budowa samochodu prawo jazdy#egzamin teoretyczny na prawo jazdy 2011#egzamin praktyczny na prawo jazdy 2011#gdzie najtrudniej zdać prawo jazdy#egzamin na prawo jazdy porady#prawo jazdy porady#agrafka prawo jazdy#porady przed egzaminem na prawo jazdy#egzamin teoretyczny 2011#jak zdać egzamin na prawo jazdy 2011

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy