Hobby Podróże Poradnik

Gotowanie w podróży

Kiedy wyjeżdżamy pod namiot, na biwak, albo gdzieś gdzie będziemy zdani tylko na siebie i będziemy mogli zjeść to, co ugotujemy sobie sami przyda nam się na pewno zestaw specjalny do gotowania w warunkach polowych. Przede wszystkim gaz.

Najlepiej kupić kartusz z gazem. Jest wydatek ok 15 zł. Do tego palnik lub kuchenka – ok 150 zł. Garnki – najlepiej kupić ich zestaw. Koniecznie ze stali nierdzewnej. Ważne aby w zestawie znalazł się kociołek, do gotowania większej ilości potrawy oraz patelnie – do smażenia lub odsmażania. Taki najtańszy zestaw kosztuje około 70 zł. Reszta to już tylko dodatki.

Oczywiście bardzo ważne i ciężko byłoby się bez nich obejść. Kubki – koniecznie z podwójną ścianką aby napój nie stygł szybko. Widelce, noże i łyżki. Możesz kupić też… niezbędnik, który łączy te trzy rodzaje sztućców w jednym. Bardzo przydatna i uniwersalna rzecz. No i jedzenie. Postaraj się o tzw. Suchy prowiant.Do tego kasza, ziemniaki. Produkty zawierające sporo węglowodanów. Gotowanie w podróży to nie lada wyzwanie. Ale da się je podjąć. I zwyciężyć! Powodzenia!
Ew

hastagi na stronie:

#gotowanie na biwaku#gotowanie pod namiotem#przepisy pod namiot#co gotować pod namiotem#Gotowanie wody w warunkach polowych

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy