Fitness Jak schudnąć? Kobiety Ładna sylwetka

Wysmuklić sylwetkę przed latem!

Pogoda coraz bardziej wskazuje na to, że lato jest tuż-tuż. Czekamy z zniecierpliwieniem na urlop, kiedy to w końcu będzie można położyć się na plaży i poopalać się, zapominając kompletnie o problemach. Każda z nas ma już ten obraz przed sobą, ale jednak coś, nam przeszkadza.

No tak! Opalanie = kostium= ups! Parę dodatkowych kilogramów przybyło od zeszłego roku i trzeba by było coś z nimi zrobić! Oto parę zasad, które pomogą nam uzyskać ładną figurę na lato:
1)Jedz częściej, ale mniej! Czyli nastaw się na 5 posiłków dziennie, co około 3-4h. Porcje nie mogą być zbyt obfite. Postaraj się nie podjadać między posiłkami, bo właśnie to często nas gubi. Niech posiłki będą lżejsze. Może zamiast typowego schabowego upiecz rybę na grillu.

Przestaw się na zdrowsze przyrządzanie potraw, gdyż to głównie od niego zależy kaloryczność jedzenia. Ten sam kawałek mięsa, inaczej przygotowany może różnić się sporą ilością kalorii. Zastąp smażenie na grillowanie, gotowanie, czy gotowanie na parze.

2)Pora roku sprzyja świeżym warzywom i owocom, powinnaś to wykorzystać. Zamiast kanapek przygotuj sobie na drugie śniadanie sałatkę, a na kolacje koktajl owocowy, czy po prostu wcinaj je na surowo. Pamiętaj jednak, ze owoce nie są pozbawione kalorii i dlatego nie przesadzaj. Owoce i warzywa są ważnym elementem żywienia, gdyż zawierają witaminy, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.

3)Pij dużo wody. Codziennie powinno się wypijać około 1,5-2 litrów wody. W szczególności, gdy panuje na dworze upał, nie zapominaj o uzupełnianiu płynów. Kawa, czy też alkohol powodują odwodnienie organizmu oraz wypłukują go z ważnych minerałów. Dlatego też warto pić wodę w celu uzupełnienia ważnych mikroelementów. Nie sięgaj po gotowe soki, czy kolorowe napoje, gdyż mają one mnóstwo niepotrzebnych kalorii.

4)Ruszaj się! Żadna dieta ci nie pomoże, jeśli nie wprowadzić do swojego trybu życia aktywności fizycznej. Ruch to zdrowie, to większa elastyczność, wytrzymałość i , lepsze samopoczucie.
5)W naszej diecie powinniśmy też ograniczyć spożycie tłuszczów zwierzęcych i zamienić je tłuszczami roślinnymi, które są o wiele zdrowsze. Polską oliwa z oliwek, może być równie dobry olej rzepakowy.
6)Nie zapominaj o uśmiechu. Dobre samopoczucie i wysoka samoocena spowodują, że nikt nie zauważy dodatkowego wałeczka, jeśli tylko ty w to uwierzysz!

Marta Akuszewska

hastagi na stronie:

#jak wysmuklić sylwetkę#ćwiczenia na wysmuklenie sylwetki#ładsna figura kobieca zdjecia

Similar Posts