Poradnik Wiadomości Branżowe

Nadchodzi Echo – inteligentny zegarek dla biegaczy

Nadchodzi Echo – inteligentny zegarek dla biegaczy
Magellan, amerykańska marka MiTAC, zapowiedziała premierę zegarka dla biegaczy Echo na rynku europejskim. Osoby używające smartfonów do monitorowania swoich treningów będą mogły śledzić wszelkie informacje treningowe i zarządzać swoimi ulubionymi aplikacjami za pomocą zegarka. Pełna kontrolaMagellan Echo umożliwi użytkownikom połączenie wygody korzystania  ze specjalistycznego zegarka i aplikacji treningowych na smartfonach. Technologia Bluetooth Smart* pozwoli skojarzyć telefon z Echo i odczytywać na ekranie zegarka wszystkie dane zbierane przez aplikację, takie jak np. czas treningu czy przebyty dystans. Za pomocą zegarka można także kontrolować aplikację treningową (rozpoczynać i zatrzymywać gromadzenie danych) oraz odtwarzanie muzyki z telefonu.Magellan Fitness obserwuje  trendy wśród biegaczy, ich zainteresowanie mobilnością i to, że coraz częściej sięgają po smartfony do monitorowania swoich treningów – mówi Clark Weber, Dyrektor ds. produktów Magellan z kategorii fitness. – Jesteśmy pewni, że Echo będzie pionierem nowej generacji zegarków dla sportowców.KompatybilnośćZegarki
Teaser

Magellan, amerykańska marka MiTAC, zapowiedziała premierę zegarka dla biegaczy Echo na rynku europejskim. Osoby używające smartfonów do monitorowania swoich treningów będą mogły śledzić wszelkie informacje treningowe i zarządzać swoimi ulubionymi aplikacjami za pomocą zegarka.

Pełna kontrola

Magellan Echo umożliwi użytkownikom połączenie wygody korzystania  ze specjalistycznego zegarka i aplikacji treningowych na smartfonach. Technologia Bluetooth Smart* pozwoli skojarzyć telefon z Echo i odczytywać na ekranie zegarka wszystkie dane zbierane przez aplikację, takie jak np. czas treningu czy przebyty dystans. Za pomocą zegarka można także kontrolować aplikację treningową (rozpoczynać i zatrzymywać gromadzenie danych) oraz odtwarzanie muzyki z telefonu.

Magellan Fitness obserwuje  trendy wśród biegaczy, ich zainteresowanie mobilnością i to, że coraz częściej sięgają po smartfony do monitorowania swoich treningów – mówi Clark Weber, Dyrektor ds. produktów Magellan z kategorii fitness. – Jesteśmy pewni, że Echo będzie pionierem nowej generacji zegarków dla sportowców.

Kompatybilność

Zegarki Echo korzystają z interfejsu programowania aplikacji (API) Wahoo Fitness. To rozwiązanie jest stosowane w bardzo wielu aplikacjach, takich jak np. Strava, MapMyRun, Runtastic czy RunKeeper. Wspomniany interfejs służy do łączenia i komunikacji nowoczesnych urządzeń, takich jak Echo z aplikacjami na smartfonach. Korzystając z Wahoo API Magellan zapewnił Echo maksymalną kompatybilność z najpopularniejszymi aplikacjami sportowymi oraz nowinkami technicznymi stosowanymi przez ich developerów.

 To fascynujące, jak Echo łączy w sobie wszystkie najważniejsze cechy sprzętu potrzebnego sportowcom. Kiedy doda się do tego technologię Bluetooth Smart, otrzymujemy naprawdę niezwykłe urządzenie – mówi Alex Mather, Dyrektor Produktu w firmie Strava. – Nie możemy się doczekać chwili, kiedy sportowcy będą mogli zobaczyć wszystkie dane z aplikacji Strava na swoich zegarkach podczas treningu. 

Odporna konstrukcja i wygoda korzystania

Echo to także zegarek do codziennego użytku, może wyświetlać godzinę oraz datę. Zgrabny design i wyraziste kolory zapewniają unikalny i atrakcyjny wygląd. Obudowa Echo jest wytrzymała na wstrząsy i wodoodporna, co umożliwia korzystanie z niego w każdych warunkach pogodowych. Zegarek ma wymienną baterię, co oznacza, że nie trzeba go ładować i jest zawsze gotowy do działania.  

A to już wiesz?  Ubrania sportowe Cardio Bunny w PEPCO. Limitowana kolekcja od dziś w sprzedaży

Magellan Echo będzie dostępny w Europie w czwartym kwartale 2013. SRP produktów przewidziano na €149.99 I €199.99 dla modelu z czujnikiem tętna działającym w technologii Bluetooth Smart. Zegarki będą dostępne w trzech kolorach: czarnym, błękitnym oraz czerwonym.

 

*Bluetooth Smart oznacza kompatybilność z telefonami iPhone 4S, 5, a także z wybranymi urządzeniami bazującymi na systemie Android, które obsługują Bluetooth 4.0.

 

O marce Magellan

Magellan to marka reprezentowana na terenie Europy przez MiTAC Europe, spółkę zależną MiTAC International Corporation. Dzięki urządzeniom Magellan można łatwiej podróżować, pracować, a także bawić się. Wszystko dzięki mobilnym rozwiązaniom nawigacyjnym i lokalizacyjnym, które są dystrybuowane na rynki całego świata. Magellan został założony w 1985 roku, opatentował ponad 200 rozwiązań z dziedziny nawigacji i jest obecnie uznawany za jedną z wiodących marek w tej branży. Firma stworzyła wiele nowatorskich i nagradzanych rozwiązań, co dało jej uznanie jako innowatora branży GPS. Siedziba firmy znajduje się w Santa Clara w Kalifornii.

 

Na całym świecie Magellan sprzedaje swoje wielokrotnie nagradzane rozwiązania, takie jak: Magellan® SmartGPS, RoadMate® (dla samochodów osobowych i flot), eXplorist® PRO (dla urządzeń mobilnych, do zbierania danych terenowych), eXplorist® outdoor (rozwiązania dla osób polujących, łowiących ryby, uprawiających turystykę pieszą i podejmujących inne aktywności na świeżym powietrzu) oraz Fitness Switch™ (rozwiązania dla zegarków GPS, aplikacji mobilnych i akcesoriów dla smartfonów).

 

Więcej informacji o marce Magellan można znaleźć na Facebooku oraz na  YouTube.

Źródło MiTAC Europe. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy